Grządki podwyższone

Odkryj doskonałe rozwiązania ogrodowe z naszą szeroką gamą produktów. Skrzynie ogrodowe, donice na nogach, warzywniaki podwyższone, inspekty ogrodowe z powłoką z poliwęglanu - wszystko w najwyższej jakości i eleganckim designie. Wykonane z modrzewia europejskiego dla trwałości i estetyki. Dzięki agrowłókninie, rośliny rosną w optymalnych warunkach. Dostępne w różnych wymiarach - S, M, L, XL. Stwórz swój ogród marzeń z naszymi produktami. Dodatkowo w ofercie mamy grządki podwyższone metalowe o różnych wymiarach. Produkcja Unijna. Zapraszamy do zakupów!


Podwyższane grządki – efektywniejsza uprawa roślin

Wysoka grządka to świetnie rozwiązanie w szklarniach i ogrodach, które pozwala zwiększyć komfort pracy przy roślinach i ułatwić stworzenie optymalnych warunków do ich rozwoju. Uniesienie hodowli pozwala na sprawniejszą dystrybucję wody w glebie, która jest lepiej drenowana po nawodnieniu. Dzięki temu rośliny mają dostęp do kluczowej dla ich rozwoju wody bez narażenia na długotrwałe działanie wilgoci, która może powodować gnicie części roślin lub rozwój grzybów oraz innych szkodliwych mikroorganizmów. Najlepszym sposobem na optymalne gospodarowanie wodą jest specjalny system nawadniania. Warto także podkreślić, że skrzynie ogrodowe szybciej się nagrzewają w słońcu, dzięki czemu plony mogą pojawić się wcześniej.

Grządki na podwyższeniu są ponadto świetnym sposobem na uprawę roślin w trudnych warunkach, kiedy gleba jest jałowa lub podmokła. Uniesienie hodowli pozwala na umieszczenie roślin w lepszej jakościowo ziemi, dzięki czemu ich wzrost jest bardziej efektywny. Grządka kwiatowa jest bardzo skuteczną metodą uprawy – gleba jest w niej lepiej spulchniona i napowietrzona, dzięki czemu kwiaty i inne rośliny rosną szybciej, dając przy tym piękniejsze plony. Dodatkowo stosowanie wyższej jakości ziemi pozwala zminimalizować ilość niechcianych chwastów i tym samym ogranicza częstotliwość wymaganego plewienia.

Podwyższony warzywniak – wygoda i atrakcyjność wizualna

Stosowanie grządek na podwyższeniu jest zalecane szczególnie osobom, które zmagają się z różnymi problemami zdrowotnymi. Dzięki większej wysokości sadzenia roślin praca przy nich nie wymaga ciągłego pochylania się w niewygodnej pozycji. Oznacza to, że osoby starsze lub cierpiące na schorzenia układu ruchu mogą zajmować się swoimi roślinami bez uczucia dyskomfortu. Podczas sadzenia, plewienia lub zbierania plonów można przybrać znacznie bardziej komfortową pozycję, nie narażając swoich pleców i kolan na urazy. Złożenie, demontaż i transport grządek jest bardzo prosty i nie obciąża układu kostnego.

Dodatkowo dzięki estetycznym ramom grządki warzywne mogą pięknie prezentować się w ogrodzie ze względu na fakt, że same w sobie stanowią ciekawą dekorację. Do wybory oferujemy grządki wykonane z Ocynkowanej blachylub warzywniaki z modrzewia europejskiego, co sprawia, że grządki nie ulegają korozji, gniciu ani utlenieniu, dzięki czemu zachowują swój atrakcyjny wygląd przez lata. Jest to bardzo ważne w przypadku produktów, które są cały czas narażone na działanie czynników zewnętrznych, takich jak zmiany temperatury i wilgoć.  Grządki na podwyższeniu stanowią estetyczne rozwiązanie nie tylko do ogrodu – mogą być wykorzystywane także jako akcesoria do szklarni.

Grządki na warzywa – ochrona plonów przed szkodnikami

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden atut, który oferują podwyższone grządki – warzywnik w skrzyniach jest o wiele trudniej dostępny dla szkodników. Ze względu na większą wysokość zwierzęta będą znacznie rzadziej wchodzić w uprawy, dzięki czemu plony będą zabezpieczone przed zadeptaniem lub zjedzeniem. Dodatkowo szkodniki takie jak krety, gryzonie czy ślimaki nie dostaną się tak łatwo do naszych warzyw, owoców i kwiatów. W efekcie plony są chronione przed wieloma szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i mogą rozwijać się bez przeszkód.

Sklep ETL-group – satysfakcja z każdych zakupów

Firma Euro Trade Line zajmuje się sprzedażą poliwęglanu, szklarni i wielu przydatnych akcesoriów stosowanych w ogrodach oraz szklarniach. Poliwęglan w naszym sklepie pochodzi od unijnego producenta Berolux; oferujemy sprzedaż hurtową oraz detaliczną. Staramy się, by zapewniać pełną dostępność nawet w najbardziej intensywnych momentach sezonu, a także sprawną wysyłkę w każdym momencie. Oferujemy ponadto wsparcie przez 7 dni w tygodniu – nasi specjaliści są zawsze dostępni dla klientów. Przy wielokrotnych zakupach można dodatkowo liczyć na zniżki dla stałych klientów, które sprawiają, że składanie zamówień w sklepie Euro Trade Line będzie jeszcze bardziej opłacalne.

Produkt dodany do porównania.