Podkładki do poliwęglanu

Przy montażu płyt poliwęglanowych warto wykorzystać odpowiednio dobrane akcesoria, takie jak specjalne podkładki. W naszym sklepie można znaleźć zarówno podkładki termiczne, jak i podkładki grzybkowe – każdy z dostępnych produktów odznacza się wysoką jakością i trwałością. Dzięki nim tworzenie konstrukcji będzie sprawniejsze, a także bezpieczniejsze.


Podkładki grzybkowe do poliwęglanu – charakterystyka i zastosowanie

Podkładki poliwęglanowe dzielą się na grzybkowe i termiczne; w obydwóch przypadkach ich zastosowanie jest podobne – służą one do mocowania płyt z materiału PC na różnych konstrukcjach. Pierwszy z wariantów jest przeznaczony do wykorzystania z płytami komorowymi. Tego typu rozwiązania odznaczają się nie tylko możliwością szybkiego montażu, lecz także atrakcyjnymi cenami, dzięki czemu stanowią opłacalny sposób na zapewnienie stabilności obiektu.

Jak wykorzystać podkładki grzybkowe do poliwęglanu? Aby je zastosować w poprawny sposób, wystarczy jedynie nawiercić otwory w płycie i umieścić w nich podkładki – warto pamiętać, by zakupione produkty miały taki sam rozmiar jak sam otwór. W ten sposób można skutecznie przytwierdzić płytę do całej konstrukcji. Podkładka grzybkowa do poliwęglanu składa się z kapsla zamykającego i pianki. Produkty tego typu są trwałe, wytrzymałe i stabilne, a przy tym odznaczają się korzystną estetyką. Kolor podkładki warto dobrać tak, aby komponował się z płytą poliwęglanową lub elementami konstrukcji będącymi w pobliżu. W ramach naszej oferty można zakupić podkładki grzybkowe do poliwęglanu w zestawach.

Podkładki termiczne

Podkładka termiczna do poliwęglanu ma inną budowę: składa się ona z trzech części, które należy połączyć ze sobą w trakcie montażu. Rozwiązania tego typu dobrze sprawdzają się do mocowania zarówno monolitycznych, jak i komorowych arkuszy – mogą być używane wewnątrz budynków, a także na zewnątrz. Najbardziej przydatne będą w miejscach, w których pojawiają się wysokie temperatury – mowa na przykład o tarasach, balkonach czy dachach wystawionych na stałe oddziaływania światła słonecznego, a także o sztucznych źródłach ciepła.

Zalety podkładek poliwęglanowych

Podkładki poliwęglanowe to akcesoria, które często będą bardzo przydatne przy montażu płyt – dzięki nim można szybko i sprawnie przygotować solidne konstrukcje. Z ich pomocą możliwe jest utworzenie stałych, bezpiecznych połączeń, które wytrzymają wiele lat użytkowania. Ponadto ich zastosowanie pozwala zabezpieczyć płyty przed przesunięciem czy zmianą wysokości. Będą one przydatne głównie w przypadku dużych projektów, takich jak dachy, jednak równie dobrze sprawdzą się na balkonach czy tarasach. Odpowiednio dobrane podkładki to rozwiązanie, które nie tylko zapewnia bezpieczeństwo i trwałość konstrukcji, lecz także odpowiednią estetykę całego obiektu – warto zadbać o tę kwestię między innymi przez właściwy dobór kolorystyki produktów.

Inne akcesoria do poliwęglanów w ETL

Oprócz podkładek do płyt poliwęglanowych nasza oferta obejmuje wiele innych akcesoriów. Można u nas kupić rozwiązania takie jak taśma do poliwęglanu, która zabezpieczy arkusze przed drobnoustrojami, owadami i brudem. Ich zadaniem jest również odprowadzanie wilgoci, co zmniejsza szanse na powstawanie pleśni czy innych problemów wewnątrz komór płyt z poliwęglanu.

Produkt dodany do porównania.