Poliwęglan komorowy bezbarwny

Poliwęglan komorowy bezbarwny sprawdza się szczególnie dobrze jako zastępstwo dla szkła – to materiał, który odznacza się większą trwałością, a jednocześnie niższą ceną. Z jego użyciem można z powodzeniem realizować projekty zadaszeń do balkonów, tarasów, antresoli czy altan. Wśród jego zalet należy podkreślić także świetne dostosowanie do korzystania na zewnątrz.


Gdzie można wykorzystać poliwęglan komorowy bezbarwny?

Materiał PC, czyli poliwęglan, charakteryzuje się wieloma korzystnymi cechami, a także możliwością barwienia na różne kolory. Można postawić również na bezbarwne produkty, które będą idealnym rozwiązaniem jako alternatywa dla tradycyjnego szkła. Tworzywo PC ma wiele istotnych zalet, które sprawiają, że w wielu sytuacjach będzie to lepszy wybór – należy do nich większa wytrzymałość, odporność na różnorodne uszkodzenia (w szczególności pękanie) oraz niższy koszt.

Poliwęglan komorowy bezbarwny jest używany głównie do zadaszeń różnego typu, jednak może być wykorzystany również przy tworzeniu ścian. Będzie odpowiedni na przykład wewnątrz pomieszczeń, w których potrzebne jest oddzielenie poszczególnych części przy jednoczesnym zachowaniu przepuszczalności światła. Ponadto takie rozwiązanie idealnie pasuje do tarasów, balkonów czy altan – można nim zabezpieczyć dach, dzięki czemu będzie on w stanie lepiej chronić przed słońcem i opadami atmosferycznymi, zapewniając bezpieczeństwo bez względu na warunki pogodowe.

W ofercie naszego sklepu dostępne również inne kolory. Asortyment ETL to między innymi wersje dymione, granatowe czy też poliwęglan komorowy brązowy. Dzięki temu każdy klient będzie w stanie skutecznie dopasować odpowiedni produkt pod kątem wymagań danej konstrukcji.

Jakie zalety ma poliwęglan komorowy bezbarwny?

Wskazując plusy poliwęglanu komorowego bezbarwnego, warto skupić się nad przewagami tego materiału nad szkłem. Jest on przede wszystkim bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne – w efekcie ciężko jest go uszkodzić, czy to podczas montażu, czy w trakcie użytkowania, na przykład podczas intensywnych opadów. To z kolei zapewnia bezproblemowe użytkowanie i zachowanie odpowiedniego wyglądu konstrukcji przez lata. Ponadto poliwęglan nie żółknie, nie traci swojej powłoki i nie matowieje.

Produkt dodany do porównania.