Szklarnie ogrodowe

Odpowiednia szklarnia to jeden z najważniejszych elementów, jaki musi znaleźć się w ogrodzie miłośnika hodowli kwiatów, roślin, warzyw i owoców, tym bardziej że niektóre gatunki do prawidłowego rozwoju muszą mieć zapewnione właściwe warunki. Tunel foliowy doskonale chroni uprawy przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi i nagłymi zmianami temperatury. W naszym sklepie internetowym ETL-group przygotowaliśmy szeroki asortyment, w którym znajdą Państwo mocne szklarnie ogrodowe z poliwęglanu, zapewniające idealne warunki do wzrostu różnego rodzaju roślin. Polecamy je wymagającym klientom, pragnącym stworzyć ekologiczną uprawę w swoim ogrodzie.

Oferujemy następujące serie szklarni:

Szklarnie Estreya

Cena: od 1500zł do 5800zł

Szerokość: 3 m

Długość: 4, 6, 8, 10, 12 m

Wysokość: 2 m

Typ profilu: 20x20 mm

Afrodyta szklarnia

Cena: od 1900zł do 6100zł

Szerokość: 3 m

Długość: 4, 6, 8, 10, 12 m

Wysokość: 2 m

Typ profilu: 40x20 mm

szklarnia iris

Cena: od 2050zł do 5150zł

Szerokość: 2 m

Długość: 4, 6, 8, 10, 12 m

Wysokość: 2 m

Typ profilu: 20x20 mm

szklarnia Atena

Cena: od 2500zł do 6900zł

Szerokość: 2.1 m

Długość: 4, 6, 8, 10, 12 m

Wysokość: 2.3 m

Typ profilu: 40x20 mm

szklarnia Gera

Cena: od 3200zł do 8000zł

Szerokość: 3 m

Długość: 4, 6, 8, 10, 12 m

Wysokość: 2 m

Typ profilu: 40x20 mm

szklarnia Zofia

Cena: od 3400zł do 8400zł

Szerokość: 4 m

Długość: 4, 64, 8, 10, 12 m

Wysokość: 2.3 

Typ profilu: 40x20 mm


Szklarnie ogrodowe – rodzaje i serie

Nasza oferta obejmuje szklarnie ogrodowe podzielone na kilka serii. W każdej z nich znajdują się produkty zróżnicowane pod względem wielkości i kształtu, dzięki czemu mogą Państwo znaleźć model, który będzie dopasowany do rodzaju upraw. Oferujemy profesjonalne szklarnie ogrodowe o wysokości maksymalnej wynoszącej 2,3 m, co sprzyja zachowaniu odpowiedniego mikroklimatu oraz umożliwia swobodne i komfortowe wykonywanie pracy. Przygotowaliśmy modele o szerokości 2, 3 oraz 4 m, które idealnie sprawdzą się jako konstrukcje do codziennego użytku. U nas mogą Państwo wybrać solidne szklarnie ogrodowe o długości od 4 do 12 m. 

Szklarnie ogrodowe – zastosowanie

Solidne i nowoczesne szklarnie ogrodowe wykonane z poliwęglanu znajdują zastosowanie przede wszystkim w przydomowych uprawach kwiatów, warzyw i owoców. W cieplarni szybciej dojrzewają pomidory, ogórki i papryka, a także nowalijki, czyli wczesnowiosenne warzywa, takie jak rzodkiewka, sałata, czosnek, cebula, szczypiorek, szpinak czy pietruszka. Szklarnie ogrodowe pozwolą cieszyć się też smakiem arbuzów, melonów i ananasów. Panujący w tunelu mikroklimat jest odpowiedni do uprawy ciepłolubnych kwiatów, w tym między innymi storczyków, róż i tulipanów.

Szklarnia ogrodowa – którą wybrać?

Nowoczesne szklarnie ogrodowe rozwiązują wiele problemów związanych z przydomową uprawą roślin. Wybierając odpowiedni model, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Niezwykle istotny jest rodzaj uprawy. Jeśli chcą Państwo zwiększyć praktyczność swojego przydomowego ogródka, najlepszym wyborem będą mniejsze modele o długości do 8 m. Tego typu tunel foliowy idealnie sprawdzi się do uprawy większości roślin, sadzonek, warzyw i owoców. W przypadku upraw dla potrzeb biznesowych polecamy duże szklarnie ogrodowe o długości 10 lub 12 m i szerokości 3 lub 4 m. Taka wielkość pozwala na swobodne poruszanie się we wnętrzu szklarni, utworzenie grządek i ścieżek.

Szklarnie ogrodowe z poliwęglanu

Jeśli szukają Państwo solidnych i niezawodnych rozwiązań, polecamy szklarnie ogrodowe z poliwęglanu, który jest materiałem zapewniającym bardzo dobrą izolację termiczną. Wyróżnia się wysoką przepuszczalnością promieni słonecznych oraz odpornością na opady atmosferyczne. Komorowe płyty poliwęglanowe nagrzewają się stopniowo i zapewniają równomierne rozprowadzanie ciepła po całej powierzchni szklarni, co ułatwia utrzymanie odpowiedniej temperatury i warunków uprawowych. Na właściwości i wytrzymałość poliwęglanu nie ma wpływu gruba powłoka śnieżna, dzięki temu szklarni nie trzeba demontować na okres zimowy, co znacznie zmniejsza ilość pracy oraz umożliwia całoroczną hodowlę różnych gatunków roślin, które plonują także w chłodniejszym klimacie. Dodatkowymi zaletami, jakimi cechują się szklarnie ogrodowe z poliwęglanu, jest stabilność i lekkość pozwalająca na swobodne przenoszenie całej konstrukcji oraz estetyczny wygląd. Oferujemy szklarnie w kształcie półokrągłym wykonane z poliwęglanu o grubości 4 lub 6 mm.

Euro Trade Line – polskie szklarnie ogrodowe

Firma Euro Trade Line zajmuje się sprzedażą szklarni z poliwęglanu. W naszym sklepie internetowym ETL-group znajdują się nowoczesne szklarnie z poliwęglanu marki Berolux. Dostępne są produkty w różnych konfiguracjach. Przez 7 dni w tygodniu jesteśmy do Państwa dyspozycji. U nas uzyskają Państwo profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego modelu. Gwarantujemy szybką dostawę zamówienia pod wskazany adres. Oferujemy płatność za towar przy odbiorze, przelewem na konto bankowe lub płatność ratalną.

FAQ

1. Z jakiego materiału jest wykonany stelaż szklarni ogrodowej?

Stelaż szklarni jest wykonany ze stali nierdzewnej ocynkowanej w sposób ogniowy. Grubość metalu się różni od modelu szklarni.

2. Jaka jest grubość profilu?

Grubość ścianki łuków w szklarni z przekrojem profilu 40x20 mm jest od  0,8mm-0-9mm. Natomiast w szklarni ogrodowej z przekrojem profilu łuków 20x20 mm grubość  jest od 0,6 do 0,7mm zależności od modelu szklarni.

3. Jaka różnica między profilem łuków 40x20mm a 20x20mm?

Profil łuków 40x20 mm będzie bardziej stabilny i jest zalecany  w miejscach z porywistymi wiatrami. W szklarni (Atena, Zofia, Gera, Afrodyta) fabrycznie jest dostępny profil łuków 40x20 mm. W przypadku szklarni ogrodowej (Estreya, Iris) jest to profil łuków 20x20 mm. Te szklarnie ogrodowe pasują do miejsc mniej narażonych na wiatr, osłoniętych budynkami lub żywopłotem.

4. Czym się różni poliwęglan komorowy 4mm i 6mm?

Oba rodzaje poliwęglanu są doskonałym pokryciem naszego tunelu ogrodowego. Poliwęglan komorowy przepuszcza promienie słoneczne na poziomie ponad 80%, jednocześnie blokując szkodliwe promienie UV. Oprócz grubości płyty się różnią gęstością  - 4mm ma 0,55 kg/m2, 6mm ma 0,85 kg/m2. Tworzywo 4mm jest polecane dla mniejszych konstrukcji i szklarniach w przydomowych ogródkach, które będą umieszczone na bardziej zacisznym terenie. Materiał 6mm  jest stosowany przez profesjonalistów, charakteryzuje się o wiele większą trwałością i zdecydowanie lepszymi właściwościami termoizolacyjnymi, dzięki czemu o wiele  łatwiej jest nam utrzymać mikroklimat w naszej konstrukcji.

5. Jaka jest odległość między łukami?

Odległość między łukami wynosi zazwyczaj 0,67 m, szklarnie ogrodowej Gera i Iris mają krok między łukami 1m.

6. Jaka jest różnicą pomiędzy szklarnią ogorodową w wersji STANDARD A PLUS?

Wersja STANDARD jest to “goła” szklarnia wraz z poliwęglanem komorowym i akcesoriami do zamontowania. W przypadku wersji z PLUSem dodatkowo w zestawie są niezbędne akcesoria do zabezpieczenia komór ( 2 rodzaje taśm- do komór i frontów), profile U zamykające, zestaw do podwiązywania roślin i w przypadku szklarni długością powyżej 6m dodatkowo okienko dachowe w cenie. Zalecamy wersję PLUS jeśli zależy na tym, aby szklarnia służyła przez długie lata.

7. W jaki sposób układa się poliwęglan  komorowy na szklarnie ogrodową?

Poliwęglan komorowy jest docinany podczas montażu tylko i wyłącznie do frontów, według zdjecia w  instrukcji zamieszczonej w zestawie. Pozostałe arkusze poliwęglanu montujemy wkrętami “na zakładkę” około 5-6 cm, z obu stron szklarni powstanie charakterystyczny “daszek” około 5 cm.

8. Dlaczego nie mam profili łączących arkusze poliwęglanu komorowego na szklarni ogrodowe?

Profile łączące na szklarnie NIE są potrzebne. Płyty montujemy na zakładkę co gwarantuje szczelne przyleganie płyt do siebie i dodatkowo wzmacnia miejsca przykręcenia.

9. Z której strony płyta ma ochronę UV?

Arkusze poliwęglanu komorowego mają folie ochronną z obu stron. Z jednej strony zazwyczaj biała nie transparentna folia z napisami, pod tą folią akurat znajduje się strona płyty z ochroną UV. Przed montażem należy usunąć folie i tą stroną zamontować w kierunku słońca. Z drugiej strony arkuszu mamy cienką transparentną folie - ma za zadanie chronić poliwęglan przed zarysowaniami podczas dostawy, nie ma warstwy UV. Po zdejmowaniu folii, tą stroną układamy wewnątrz szklarni ogrodowej.

10. Jak przygotować podłoże pod szklarnie ogrodowe?

Tutaj istnieją kilka rozwiązań:

W zestawie szklarnie są kotwy mocujące do wkopywania w ziemię w kształcie litery T (długość kotew 25 cm). Zalecamy też przysypać miejsce kotwiczenia większą ilością  ziemi i dodatkowo kamieniami lub większym głazem jeśli jest taka możliwość. Polecamy też zalanie kotw mocujących betonem, gwarantuje to stabilność konstrukcji przez długie lata. Aby zapewnić stabilność konstrukcji na terenach narażonych na wiatr, polecamy zamontować szklarnie na fundamencie betonowym, bloczkach czy kostce brukowej, cegle lub cokle drewnianym, w tym celu potrzebne są nam dodatkowo kątowniki (brak w zestawie) do których mocujemy naszą konstrukcje. Atutem jest przede wszystkim pewność, że konstrukcja  będzie mieć odpowiednią stabilizację. Dodatkowo ma też za zadanie w miesiącach zimnych, chronić glebę przed zamarzaniem, co w oczywisty sposób wspomaga lepszy rozwój uprawianych roślin wczesną wiosną.

11. W jaki sposób i jakim narzędziem docinamy poliwęglan?

Poliwęglan komorowy docinamy za pomocą noża do tapet, wyrzynarki lub piły z małym zębem. Po docięciu płyt wewnątrz komór, mogą dostać się “pyłki” należy usunąć je sprężonym powietrzem.

12. Dostałem jakieś profile “U” i taśmy dlaczego one służą?

To znaczy że zamówiono szklarnie w zestawie PLUS;)

Taśma paroprzepuszczalna (szaro-żółta) 25 mb 25 mm używana jest do zabezpieczenia komór na samym dole, gdzie poliwęglan będzie dotykał ziemi / podłoża. Zazwyczaj stosują się razem z profilami czołowymi U. 

Taśma pełna (rolka 10 mb) używamy do zabezpieczenia komór na frontach (górną krawędź z otwartymi kanalikami) oraz w miejscach nacięć i otwartych komór poliwęglanu na oknach frontowych, drzwiach i okienku dachowym.

Profile U z poliwęglanu służą do zabezpieczenia na samym dole, zakładamy je po założeniu taśmy paroprzepuszczalnej na samym dole, w profilach należy nawiercić małe otwory, w celu łatwiejszego odprowadzania wody na zewnątrz poliwęglanu.

13. W jaki sposób mocuje się szklarnia ogorodowa do fundamentu?

Szklarnie montujemy za pomocą kątowników ciesielskich, które należy kupić w sklepie budowlanym.

14. Jaki musi być rozmiar bloczków betonowych dla montażu szklarni ogrodowej?

Zalecany rozmiar bloczków betonowych bądź konstrukcji drewnianej na której będziemy montować szklarnie to szerokość nie mniejsza niż 7 cm. Standardowo bloczki maja 15 cm szerokości i takie zalecamy.

15. Czy jestem w stanie samodzielnie dokonać montażu szklarni bądź konstrukcji z poliwęglanem?

Nie zaleca się montować samemu bez jakiejkolwiek pomocy. Montaż należy realizować w minimum 2 osoby.

16. Do czego służą kotwy w kształcie litery “T”?

Do  wszystkich konstrukcji szklarniowych w zestawie są kotwy mocujące w ziemię. Długość kotew wynosi 25 cm. Zalecamy też przysypać miejsce kotwiczenia większą ilością  ziemi i dodatkowo kamieniami lub większym głazem jeśli jest taka możliwość. Polecamy też zalanie kotw mocujących betonem, gwarantuje to stabilność konstrukcji przez długie lata. Należy przymocować je co 2 m w miejscach łączenia elementów poprzecznych.

17. Czy mogę zamówić szklarnię ogrodową Gera z poliwęglanem 4mm?

Konstrukcja szklarni Gera wskazuje na użycie poliwęglanu z większą gęstością - 6mm. To jest spowodowane rozstawem łuków 1m i konstrukcją dachu, który jest delikatnie zaokrąglony co powoduje większe zaleganie śniegu.

18. Czy jest opcja zamówienia dodatkowych profili poprzecznych?

Profile poprzeczne do każdej szklarni, oprócz szklarni Gera, mają mniejszy przekrój - 18x18mm do szklarni Atena, Afrodyta i Zofia i 15x15mm do szklarni Iris i Estreya. Aby mieć więcej miejsca na podwiązywanie roślin i dodatkowo wzmocnić szklarnie, klienci często pytają o dodatkowe profile. Jest taka możliwość, o szczegóły i wycenę zapytaj sprzedawcę.

19. Na czym polega proces działania automatycznego otwieracza?

Automatyczny otwieracz okna, dzięki specjalnej konstrukcji (sprężyna i rurka ze specjalnym gazem który z podniesieniem temperatury wewnątrz szklarni “wypycha” okienko), pozwala na automatyczną optymalizację warunków termicznych wewnątrz szklarni. Kiedy temperatura spada, otwieracz zamyka okienko, w przypadku gdy jest zbyt ciepło otwiera się. Jest to idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie nie zawsze jesteśmy w stanie “dopilnować” naszej szklarni.

20. Kupiłem od was szklarnie ogorodową w tamtym roku chciałbym ją przedłużyć. Czy istnieje taka możliwość?

Tak, w dowolnym momencie możesz wydłużyć szklarnie o kolejne 2 m. Zestaw składa się z dodatkowych łuków, elementów montażowych oraz płyty poliwęglanu. Aby wydłużyć szklarnie, należy zdemontować jeden z frontów, dodać kolejne łuki oraz poliwęglan i z powrotem zamontować front.

21. Czy istnieje możliwość montażu szklarni bądź konstrukcji ze strony Euro Trade Line?

Tak, mamy firmę partnerską która realizuje montaż naszych szklarni. Przy składaniu zamówienia, powiadom sprzedawcę. Powiadomimy ekipę, dalej po dostawie ekipa montażowa będzie kontaktować w sprawie ustalenia terminu montażu. Pytania dotyczące przygotowania terenu należy omówić z ekipą monterską.

22. Czy ekipa montażowa ułoży bloczki /  zrobi fundament?

Szczegółowe warunki należy omówić z ekipą monterską, ponieważ przygotowanie terenu przez ekipę montażową wiąże się z dodatkowymi kosztami i czasem pracy.

23. W trakcie nawałnicy uszkodziła mi się płyta na szklarni, czy mogę dokupić 1 arkusz poliwęglanu?

Tak, oczywiście istnieje taka możliwość, wystarczy podać jaki rozmiar Państwa interesuje oraz grubość poliwęglanu.

24. Czy istnieje możliwość kupna samej konstrukcji szklarniowej?

Istnieje taka możliwość. Konstrukcja metalowa składa się z łuków oraz zestawu montażowego. O szczegóły zapytaj sprzedawcę.

25. Jakiej produkcji jest poliwęglan?

Współpracujemy z kilkoma europejskimi producentami. Posiadamy wszelkiego rodzaju atesty i certyfikaty.

26. Mam swój projekt szklarni. Czy mogę kupić sam poliwęglan?

W ofercie mamy poliwęglan 4mm i 6mm w arkuszach róznej długości. O szczegóły zapytaj sprzedawcę, zrobimy darmową wycenę.

27. Jak montuje się okno?

Okno montowane jest w trakcie montażu szkieletu szklarni.  Umieszczamy go w “dachu” pomiędzy 1 łukiem a drugim. Przykręcamy arkusz poliwęglanu do łuków, za tym docinamy okienko po obwodzie mniejszej ramy z trzech stron (boki i dół), górna część nie musi być docięta. Po zamontowaniu należy zabezpieczyć taśmą pełną odkryte komórki poliwęglanu (dolne docięcie).

28. Czy jest możliwość opłaty za pobraniem?

Oczywiście że istnieje taka możliwość. Zamówienie można złożyć poprzez stronę internetową www.etl-group.pl , telefonicznie, mailowo kontakt@etl-szklarnia.pl lub sklep@etl-szklarnia.pl lub przez portale aukcyjne.

29. Czy mogę dostać FVAT?

Oczywiście że tak. Standardowo kierowca dostarcza towar z paragonem fiskalnym. Jeśli Państwo potrzebujecie towar na FVAT, prosimy podczas składania zamówienia o podanie numeru NIP.

Filtruj według

Cena
Długość (m)
Szerokość (m)
Wysokość (m)
Grubość poliwęglanu (mm)
Seria
Przekrój profilu
Filtruj
Produkt dodany do porównania.