Akcesoria do poliwęglanu

Aby zwiększyć żywotność i trwałość konstrukcji powstających z użyciem poliwęglanu, warto zadbać o odpowiednie akcesoria. W naszej ofercie można znaleźć wysokiej jakości dodatki, które umożliwiają pewne, bezpieczne łączenie płyt oraz komfortowy montaż na przykład na dachach. To między innymi profile poliwęglanowe i aluminiowe, taśmy oraz podkładki.


Termiczne podkładki do poliwęglanu

Wśród dostępnych w asortymencie Euro Trade Line akcesoriów do poliwęglanu warto wymienić między innymi specjalne podkładki termiczne. Ich zadaniem jest usprawnienie mocowania zarówno monolitycznych, jak i komorowych arkuszy wykonywanych z tego materiału. Są to produkty sprzedawane w zestawach obejmujących przeważnie 25 sztuk. Jak wybrać odpowiednie podkładki? Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich kolor oraz średnicę, które muszą być dostosowane do elementów danej konstrukcji.

Zadanie termicznej podkładki do poliwęglanu jest bardzo proste – jej celem jest zapewnienie ochrony przed promieniowaniem słonecznym, gdy arkusz poliwęglanowy znajduje się na zewnątrz. Będzie to szczególnie istotne w przypadku obiektów, które mogą być w pełni nasłonecznione. Podkładki termiczne w naszym sklepie są dostępne w kilku kolorach. Warianty bezbarwne, brązowe i dymne świetnie sprawdzą się przy każdym arkuszu, jednak należy zaznaczyć, że odpowiedni dobór pod tym kątem pozwoli skutecznie zadbać o estetykę całości. Takie rozwiązanie będzie dobrym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwo konstrukcji poliwęglanowych w upalne, słoneczne dni.

Taśmy do poliwęglanu

Kolejny produkt, który wpływa na żywotność arkuszy poliwęglanowych, to taśma do poliwęglanu. Rozwiązania tego typu są sprzedawane w naszej ofercie w różnych kolorach, szerokościach i długościach. Ponadto można wymienić różne rodzaje propozycji z tej kategorii, takie jak taśmy EPDM czy taśmy zamykające.

Taśma EPDM służy do niwelowania wszelkich drgań, a do tego zabezpiecza przed wilgocią, powietrzem i kurzem. Dodatkowo produkty tego rodzaju są odporne na promieniowanie UV, kontakt ze środkami chemicznymi oraz działanie kwasów. Z tego względu mogą być wykorzystywane między innymi do:

  • produkcji przyłbic,
  • podklejania mostków trapezowych do fotowoltaiki,
  • tworzenia elementów antypoślizgowych,
  • układania w miejscach, w których potrzebne jest miękkie podłoże.

Taśmy zamykające do poliwęglanu komorowego pozwolą z kolei zabezpieczyć arkusze przed gromadzeniem się pyłu i wilgoci, co przekłada się na wzrost żywotności płyt. Dzięki taśmie do komór arkuszy nie dostaje się brud, a co za tym idzie – zmniejsza się ryzyko powstawania pleśni. Ponadto do wnętrza płyty nie będą mogły dostać się owady. Warto podkreślić, że taśmy tego rodzaju są konstruowane tak, aby łączyć szczelność z odpowiednią wentylacją komór, dzięki czemu płyty mogą bezpiecznie i poprawnie funkcjonować przez długi czas.

Profile poliwęglanowe

W ofercie naszego sklepu znajdują się różne profile poliwęglanowe, które służą do szybkiego i trwałego łączenia arkuszy ze sobą. Można u nas zakupić zarówno profile czołowe, jak i łączące – obydwa rodzaje są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu można wybrać właściwy produkt pod kątem specyfiki danej konstrukcji.

Odpowiednio dobrany profil zapewnia bezproblemowe użytkowanie i wzmacnia obiekty wykonane z arkuszy poliwęglanowych. Profile czołowe charakteryzują się budową w kształcie litery „U” i służą do zamykania komórek płyt komorowych. Sprawdzą się świetnie w celu zabezpieczenia tego typu produktów przed kontaktem z zanieczyszczeniami czy owadami. Profile łączące mają z kolei kształt litery „H”, a ich głównym zastosowaniem jest umożliwienie sprawnego i wydajnego montażu dwóch arkuszy poliwęglanowych. Co więcej, dostępne w naszej ofercie profile można bez problemu modyfikować, wyginać i docinać tak, aby skutecznie spełniały swoje zadanie.

Profile aluminiowe

W naszej ofercie znajdują się nie tylko profile poliwęglanowe, lecz także profile aluminiowe. Propozycje tego rodzaju również można podzielić na czołowe i łączące. Pierwsze z nich zamykają komory płyty i zapobiegają przed dostawaniem się do środka różnych drobnoustrojów czy brudu. Z uwagi na materiał wykonania są one bardzo twarde, wytrzymałe i odporne na wiele czynników, między innymi na substancje chemiczne. Profile aluminiowe łączące odznaczają się podobnym zastosowaniem jak poliwęglanowe odpowiedniki, jednak są znacznie trwalsze. Używa się ich głównie do budowy połaci dachów, szklarni oraz tarasów.

Filtruj według

Kategorie
Cena
Grubość (mm)
Długość (m)
więcej... mniej
Kolor
Filtruj
Produkt dodany do porównania.